You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Українська
7 дней в неделю с 08:00 по 21:00 +380953112435

Гонал-Ф (Gonal) 900 МЕ

  • Виробник: Merck
  • Модель: Фолитропин альфа
  • Наявність: В наявності
₴9200.00грн.

Фармакологічна дія

Рекомбінантний фолікулостимулюючий гормон людини (р-чФСГ), що стимулює ріст та розвиток фолікулів. Препарат одержують методом генної інженерії на культурі клітин яєчників китайського хом'ячка. Має гонадотропну дію: стимулює зростання та дозрівання фолікула/фолікулів, сприяє розвитку кількох фолікулів при проведенні контрольованої оваріальної гіперстимуляції для програм допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ).

Порівняльні клінічні дослідження р-чФСГ (фолітропін альфа) та у-ФСГ (уринарного фолікулостимулюючого гормону) для ДРТ та індукції овуляції продемонстрували велику ефективність Гонал-ф® для ініціації дозрівання фолікулів за такими показниками як зниження кумулятивної дози з у-ФСГ і, таким чином, зниження ризику небажаної гіперстимуляції яєчників. Для ДРТ призначення Гонал-ф у меншій сумарній дозі при більш короткій тривалості лікування призводить до отримання більшої кількості вилучених ооцитів порівняно з у-ФСГ.

Було показано також, що у жінок з пригніченою секрецією ендогенних гонадотропінів, фолітропін альфа ефективно стимулює розвиток фолікулів та стероїдогенез, незважаючи на недоступний для вимірювання малий рівень лютеїнізуючого гормону (ЛГ).

Показ препарату Гонал-Ф®

У жінок:

ановуляція (включаючи синдром полікістозних яєчників) у жінок у разі неефективності терапії кломіфеном;

контрольована оваріальна гіперстимуляція у програмах допоміжних репродуктивних технологій;

оваріальна стимуляція у жінок з тяжким дефіцитом ФСГ та ЛГ (у комбінації з препаратом ЛГ).

У чоловіків:

стимуляція сперматогенезу при гіпогонадотропному гіпогонадизмі (у комбінації з хоріонічним гонадотропіном)

Побічна дія

При застосуванні Гонал-ф® можливий розвиток побічних ефектів, частота появи яких визначається наступним чином: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100, <1/10), нечасто (≥1/1000, <1/ 100), рідко (≥1/10 000, <1/1000), дуже рідко (<1/10 000, включаючи поодинокі повідомлення). Частота побічних ефектів у кожній групі вказана в порядку зменшення.

Застосування у жінок

З боку імунної системи: дуже рідко – від легкої до середньої тяжкості системні алергічні реакції (наприклад, почервоніння шкіри, висипання, набряклість обличчя, кропив'янка, утруднене дихання), тяжкі алергічні реакції (в т.ч. анафілактичні реакції та шок).

З боку центральної нервової системи: дуже часто – головний біль.

З боку серцево-судинної системи: дуже рідко – тромбоемболія, зазвичай пов'язана з тяжкою формою синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ).

З боку дихальної системи: дуже рідко – у пацієнтів із бронхіальною астмою погіршення перебігу чи загострення захворювання.

З боку травної системи: часто – біль у животі, тяжкість, дискомфорт у животі, нудота, блювання, діарея.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: дуже часто – кісти яєчників; часто - (СГЯ легкого або середнього ступеня тяжкості (включаючи відповідну симптоматику); нечасто - важка форма СГЯ (включаючи відповідну симптоматику); рідко - ускладнення СГЯ (див. "Особливі вказівки"), ектопічна вагітність (у жінок, які мають в анамнезі захворювання маткових) труб), багатоплідна вагітність.

Місцеві реакції: дуже часто - реакції легкого/середнього ступеня вираженості в місці ін'єкції (біль, почервоніння, синці, набряк).

Застосування у чоловіків

З боку імунної системи: дуже рідко – від легень до середньої тяжкості системні алергічні реакції (наприклад, почервоніння шкіри, висипання, набряклість обличчя, кропив'янка, утруднене дихання), тяжкі алергічні реакції (в т.ч. анафілактичні реакції та шок).

З боку дихальної системи: дуже рідко – у пацієнтів із бронхіальною астмою погіршення перебігу чи загострення захворювання.

Місцеві реакції: дуже часто - реакції легкого/середнього ступеня вираженості в місці ін'єкції (біль, почервоніння, синці, набряк).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: часто – поява вугрів (акне).

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: часто – гінекомастія, варикоцеле.

Інші: часто – збільшення маси тіла.

При появі серйозних побічних ефектів або ефектів, не описаних вище, необхідно повідомити про це лікаря.

Протипоказання до застосування

гіпоталамо-гіпофізарні пухлини;

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

У жінок:

вагітність;

об'ємні новоутворення чи кісти яєчників (не обумовлені синдромом полікістозу яєчників);

маткові кровотечі неясної етіології;

рак яєчника;

рак матки;

рак молочної залози.

Препарат не слід призначати у випадках, коли позитивний ефект не може бути одержаний:

У жінок:

аномалії розвитку статевих органів та фіброміомі матки, не сумісні з вагітністю;

первинна оваріальна недостатність;

передчасна менопауза.

У чоловіків:

первинна тестикулярна недостатність.

Лікарська взаємодія

При поєднанні препарату Гонал-ф® з ін. вугіми стимулюючими препаратами (чХГ, кломіфену цитратом) реакція у відповідь яєчників посилюється; на фоні десенсибілізації гіпофіза аналогами ГнРГ – знижується (потрібне збільшення дози препарату Гонал-ф®).

Про взаємодію препарату Гонал-ф з іншими лікарськими засобами даних немає.

Умови зберігання препарату Гонал-Ф®

Препарат слід зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, в оригінальній упаковці при температурі від 2° до 8°C; не заморожувати.

Термін придатності препарату Гонал-Ф®

Термін придатності – 2 роки.

Overall Rating 5
Написати відгук
Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис для того, щоб написати відгук.