Ламотриджин Актавис 50мг 30 шт.
- Виробники TEVA
- Модель: Ламотриджин
- Наявність: В наявності
Склад та форма випуску препарату Ламотриджин
Пігулки - 1 таб.
Активні речовини: 50 мг ламотриджин;
Допоміжні речовини: лактози моногідрат (цукор молочний) – 83.90 мг, целюлоза мікрокристалічна – 38 мг, повідон К-25 – 9.5 мг, карбоксиметилкрохмаль натрію – 5.7 мг, магнію стеарат – 1.9 мг, кремнію діоксид колоїдний.
10 шт. - упаковки коміркові контурні (3) - пачки картонні.
Опис лікарської форми
Пігулки білого або білого з жовтуватим кольором, круглі, плоскоциліндричні, з ризиком з одного боку і фасками з двох сторін.
Фармакологічна дія
Протисудомний засіб.
Фармакокінетика
Після прийому внутрішньо ламотриджин швидко і повністю абсорбується із ШКТ. Cmax у плазмі досягається приблизно через 2.5 год. Зв'язування з білками плазми становить 55%. Зазнає інтенсивного метаболізму з утворенням основного метаболіту N-глюкуроніду.
T1/2 у дорослих становить середньому 29 год. Виводиться нирками головним чином вигляді метаболіту; близько 8% активної речовини виводиться у незміненому вигляді.
T1/2 у дітей менше, ніж у дорослих.
Фармакодинаміка
Механізм дії пов'язаний із впливом на потенціалзалежні натрієві канали пресинаптичної мембрани. Це призводить до зменшення виділення в синаптичну щілину медіаторів, насамперед глутамату - збуджуючої амінокислоти, яка відіграє важливу роль у формуванні епілептичних розрядів у головному мозку.
Клінічна фармакологія
Протиепілептичний препарат.
Показання до застосування
Парціальні та генералізовані тоніко-клонічні судомні напади (частіше у випадках резистентності до лікування іншими протисудомними засобами).
Протипоказання до застосування
Тяжкі порушення функції печінки, підвищена чутливість до ламотриджину.
Застосування при вагітності та дітям
Клінічні дані щодо безпеки застосування ламотриджину при вагітності та в період лактації недостатні.
При вирішенні необхідності застосування при вагітності слід порівняти очікувану користь терапії для матері та потенційний ризик для плода.
Попередні дані показують, що ламотриджин проникає в грудне молоко концентрації, що становить 40-45% від концентрації в плазмі. У невеликої кількості немовлят, матері яких отримували ламотриджин, не відзначено побічної дії.
Не слід застосовувати ламотриджин у дітей віком до 2 років.
Побічна дія
З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, порушення сну, відчуття втоми, агресивність, сплутаність свідомості.
З боку системи травлення: нудота, порушення функції печінки.
З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія.
Алергічні реакції: висипання на шкірі (зазвичай макуло-папульозна), ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, лімфаденопатія.
Лікарська взаємодія
При одночасному застосуванні з протисудомними засобами – індукторами метаболізму в печінці (в т.ч. з фенітоїном, карбамазепіном, фенобарбіталом, примідоном) пришвидшується метаболізм ламотриджину. При одночасному застосуванні ламотриджину та карбамазепіну або фенітоїну відбувається зменшення T1/2 ламотриджину. Є повідомлення про запаморочення, атаксію, диплопію, нечіткість зору та нудоту у пацієнтів, які приймають карбамазепін після початку лікування ламотриджином.
Внаслідок пригнічення мікросомальних ферментів печінки під впливом вальпроату натрію, при одночасному застосуванні сповільнюється метаболізм ламотриджину, збільшується T1/2 ламотриджину.