Брілінта
- Виробники Astra Zeneca
- Модель: Тикагрелор
- Наявність: в наявності
Брілінта 90 мг, 56 таблеток
інформація про препарат
Розробник та виробник: компанія AstraZeneca
Міжнародний код препарату Брилінта (Brilinta) за системою ATC (Anatomical Therapeutic Chemical Classification System) — B01AC24.
Показання до застосування:
Препарат Брилінта® (діюча речовина - тикагрелор) застосовується в поєднанні з ацетилсаліциловою кислотою для профілактики атеротромботичних подій у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС), таким як:
- нестабільна стенокардія,
- інфаркт міокарда без підйому сегмента ST (NSTEMI),
- інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI).
Також препарат показаний пацієнтам, що перенесли черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ) або аортокоронарне шунтування (АКШ).
Спосіб застосування та дозування:
Брилінта® призначена для перорального застосування, його можна приймати незалежно від їди. Якщо пацієнт має труднощі з ковтанням, таблетку можна подрібнити та розчинити в половині склянки води.
- Пацієнти з інфарктом міокарда в анамнезі (інфаркт перенесений більше ніж рік тому) не потребують навантажувальної дози. Рекомендована дозування — 60 мг двічі на добу.
- Пацієнти, які приймають Брилінта®, повинні також щодня приймати ацетилсаліцилову кислоту (від 75 мг до 150 мг), якщо немає протипоказань.
- Якщо пацієнт пропустив дозу, наступну дозу слід прийняти у звичайний час. Переривання терапії слід уникати.
- Рекомендується проводити терапію Брилінта® протягом 12 місяців, крім випадків, коли є клінічні показання для дострокового припинення.
Протипоказання:
- Підвищена чутливість до тикагрелору або будь-якого з компонентів препарату.
- Активна патологічна кровотеча.
- Внутрішньочерепний крововилив в анамнезі.
- Помірна або тяжка печінкова недостатність.
- Спільне застосування з потужними інгібіторами CYP3A4 (наприклад, кетоконазол, кларитроміцин).
Фармакологічна дія:
Брилінта® — антиагрегант, що містить тикагрелор, який є селективним і оборотним антагоністом рецептора P2Y12 до аденозиндифосфату (АДФ). Це запобігає активації та агрегації тромбоцитів.
- Тикагрелор ефективний при пероральному застосуванні, стабільно знижує тромбоцитарну агрегацію у пацієнтів із стабільною ішемічною хворобою серця.
- При застосуванні в комбінації з ацетилсаліциловою кислотою, агрегація тромбоцитів знижується на 41% через 0,5 години після прийому, а максимальний ефект досягається через 2-4 години.
Побічні ефекти:
Найпоширеніші побічні ефекти включають:
- Кровотечі: як основний побічний ефект, який спостерігається дуже часто.
- Задишка: дуже часто спостерігається у пацієнтів, які приймають тикагрелор.
- Можуть виникати головні болі, запаморочення, нудота, діарея, а також серйозні кровотечі, включаючи шлунково-кишкові, м'язові, сечові, ректальні.
Передозування:
- Тікагрелор добре переноситься при одноразовому прийомі до 900 мг. Водночас можливі симптоми передозування включають задишку та шлуночкові паузи.
- У разі передозування необхідно проводити моніторинг ЕКГ і симптоматичну терапію. Брилінта® не виводиться при гемодіалізі.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами:
- Спільне застосування з потужними інгібіторами CYP3A4 (наприклад, кларитроміцин, нефазодон, ритонавір) протипоказано.
- Препарат можна комбінувати з такими лікарськими засобами, як гепарин, еноксапарин, ацетилсаліцилова кислота, при цьому не відзначається значного впливу на фармакокінетику тикагрелору.
- При одночасному застосуванні з іншими препаратами, що впливають на гемостаз (наприклад, антикоагулянтами або НПЗЗ), слід бути обережними.
Особливі вказівки:
- Обережність необхідна при застосуванні у пацієнтів з підвищеним ризиком кровотеч (наприклад, після травм, операцій, порушенням згортання крові).
- При наявності клінічних показань до призначення препарату разом з іншими лікарськими засобами, що можуть спричиняти брадикардію або кровотечі, потрібно ретельно спостерігати за пацієнтом.
Вагітність та лактація:
- Вагітність: Тикагрелор може знижувати життєздатність новонароджених у тварин. Ймовірно, що використання під час вагітності людей можливе лише в разі, якщо очікувана користь для матері перевищує ризик для плоду.
- Лактація: Тикагрелор виділяється з грудним молоком, тому застосування під час лактації не рекомендується.
Цей текст є лише загальною інформацією, і пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем перед початком лікування.
теги #брилинта