You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Українська
7 дней в неделю с 08:00 по 21:00 +380953112435

Пури-Нетол (Puri-Nethol) 50 мг, 25 таблеток

₴790.00грн.

Власник реєстраційного посвідчення:

ASPEN PHARMA TRADING, Limited (Ірландія)

Вироблено:

EXCELLA, GmbH & Co.KG (Німеччина)

Активна речовина: меркаптопурин(меркаптопурин)

Лікарська форма


Сигари-Нетол

вкладка 50 мг: 25 шт.

Реєстр.: П N011416/01 від 05.05.10р.- Безстроково

Дата перереєстрації: 12.05.17

Форма випуску, упаковка та склад препарату Пурі-Нетол

Таблетки круглі, двоопуклі, світло-жовтого кольору, з лінією розлому з одного боку таблетки; над лінією розлому видавлено напис "GX", під лінією розлому видавлено напис "EX2".


1 таб.

меркаптопурин

50 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат - 59 мг, крохмаль кукурудзяний - 10.3 мг, крохмаль оксидований - 4 мг, стеарат магнію - 0.75 мг, стеаринова кислота - 0.15 мг.

25 шт. - флакони темного скла (1) - картонні пачки.

Клініко-фармакологічна група: Протипухлинний препарат. Антиметаболіт

Фармако-терапевтична група: Протипухлинний засіб, антиметаболіт

Фармакологічна дія

Пурі-Нетол має протипухлинну та імунодепресивну дію. Є конкурентним антагоністом пуринових основ. Конкурує з гіпоксантином та гуаніном за гіпоксантин-гуанін-фосфорибозилтраісферазу. Трансформується на меркаптопуринфосфорибозил, який під впливом тіопуринметилтрансферази перетворюється на метилмеркапто пурин. Обидва вони пригнічують глутамін-5-фосфорибозилпірофосфатамідотрансферазу – перший фермент у синтезі пуринових рибонуклеотидів; в результаті порушується мітотичний цикл (S-фаза), особливо в клітинах кісткового мозку, що швидко проліферують, і пухлин, гальмується зростання злоякісних новоутворень і проявляється цитотоксичний ефект.

Фармакокінетика

Всмоктування після прийому внутрішньо варіабельно, в середньому становить близько 50%, що пов'язано з метаболізмом першого проходження через печінку значної частини меркаптопурину, що надійшов. Cмакс меркаптопурину у плазмі відзначається в середньому через 2.2 год (0.5-4 год).

Слабо проникає через гематоенцефалічний бар'єр і виявляється у спинномозковій рідині в незначних кількостях. Зв'язок із білками плазми – близько 20%.

Т1/2меркаптопурину становить приблизно 90-130 хв. Фармакологічний ефект переважно обумовлений метаболітами, виведення яких відбувається через нирки шляхом канальцевої секреції та гломерулярної фільтрації. У сечі метаболіти виявляються вже через 2 години після прийому, 46% препарату виводиться за першу добу. Метаболіти продовжують визначатись у сечі протягом декількох тижнів після припинення лікування; метаболіти фармакологічно активні і мають більший період напіввиведення, ніж меркаптопурин.

У сечі після перорального прийому визначаються: незмінений препарат, 6-ти сечова кислота (утворюється в результаті прямого окислення за участю ксантиноксидази) та кілька метильованих тіопуринів.

Збільшення токсичності при спільному призначенні з алопуринолом пов'язане з блокадою останнім ксантиноксидази і, відповідно, накопиченням фармакологічно активних речовин.

Показання до застосування препарату Пури-Нетол

  • гострий лімфобластний лейкоз;

  • гострий мієлолейкоз;

  • хронічний мієлолейкоз (індукція ремісії та підтримуюча терапія).


Режим дозування

Всередину.

Пурі-Нетол може застосовуватися як монотерапії, так і в комбінації з іншими цитостатиками в різних дозах залежно від схеми терапії. При індивідуальному доборі дози слід керуватись даними спеціальної літератури.

Зазвичай для дорослих та дітей доза становить 50-75 мг/м2 або 2.5 мг/кг/добу; надалі добова доза Пурі-Нетолу коригується залежно від ефекту та стану кістковомозкового кровотворення.

При перших ознаках вираженої лейкопенії прийом рекомендується перервати на 2-3 дні. Якщо цей час лейкопенія не посилюється, лікування відновлюють.

У пацієнтів похилого віку рекомендується контролювати функцію печінки та нирок. У разі виявлення ознак ниркової або печінкової недостатності дозу слід зменшити.

Хворим із печінковою та/або нирковою недостатністю дозу необхідно знизити.

При сумісному застосуванні з алопуринолом дозу меркаптопурину зменшують до 25% від стандартної дози, оскільки алопуринол знижує швидкість метаболізму меркаптопурину.

Побічна дія

По частоті побічні ефекти були поділені на такі категорії: дуже часті ≥ 1/10; часті ≥ 1/100 та <1/10; нечасті ≥ 1/1000 та <1/100; рідкісні ≥ 1/10 000 та < 1/1000; дуже рідкісні <1/10000.

З боку органів кровотворення:дуже часто – лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія.

З боку імунної системи:реакції гіперчутливості: рідко – артралгія, висипання на шкірі, лікарська лихоманка; дуже рідко – набряк обличчя.

З боку системи травлення:часто - нудота, блювання, анорексія, внутрішньопечінковий холестаз, гепатотоксичність (гепатотоксичність має токсико-алергічний генез і частіше виникає при перевищенні дози, що рекомендується, в 2.5 мг/кг/сут або 75 мг/м2/сут); рідко – виразка слизової оболонки порожнини рота, діарея, панкреатит, гепатонекроз; дуже рідко - виразка слизової оболонки кишечника.

З боку шкіри та шкірних придатків:рідко – алопеція.

З боку репродуктивної системи:дуже рідко - минуща олігоспермія.

Інші:зниження імунітету, приєднання вторинних інфекцій; гіперпігментація шкіри; гіперурикемія та нефропатія внаслідок лізису пухлини; дуже рідко – розвиток вторинних лейкозів, мієлодисплазії та гепатолієнальної Т-клітинної лімфоми при застосуванні комбінації з антагоністами фактора некрозу пухлини (анти-ФНП терапія).

Протипоказання до застосування

  • вагітність;

  • період годування груддю.

  • підвищена чутливість до меркаптопурину або до інших компонентів, що входять до складу препарату.

З обережністю -пригнічення функції кістково-мозкового кровотворення, гострі вірусні (в т.ч. вітряна віспа, лишай, що оперізує) грибкові та бактеріальні захворювання, ниркова та/або печінкова недостатність, гіперурикемія, подагра або уратний нефролітіаз, вік до 2-х років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказання: вагітність, період годування груддю.

Застосування при порушеннях функції печінки

Хворим із печінковою недостатністю дозу необхідно знизити.

Застосування при порушеннях функції нирок

Хворим на ниркову недостатність дозу необхідно знизити.

Застосування у дітей

З обережністю -вік до 2-х років. Зазвичай для дітей доза становить 50-75 мг/м2 або 2.5 мг/кг/добу; надалі добова доза Пурі-Нетолу коригується залежно від ефекту та стану кістковомозкового кровотворення.

Застосування у пацієнтів похилого віку

У пацієнтів похилого віку рекомендується контролювати функцію печінки та нирок. У разі виявлення ознак ниркової або печінкової недостатності дозу слід зменшити.

особливі вказівки

Пурі-нетол повинен застосовуватися лише під наглядом лікарів, які мають досвід застосування цитостатиків.

Лікування має проводитися під ретельним контролем розгорнутого загального аналізу крові (під час індукції ремісії рекомендується щоденний контроль), а також "печінкових" тестів (щотижня на початку терапії, щомісяця в період підтримуючої терапії) та вмісту сечової кислоти у сироватці крові.

При застосуванні препарату може спостерігатися відстрочена мієлотоксична дія.

При зниженні числа лейкоцитів та тромбоцитів нижче допустимого рівня, схильності до кровотеч, появі жовтяниці або інших ознак гепатотоксичності Пурі-Нетол слід відмінити. При своєчасному скасуванні Пурі-Нетолу мієлосупресія та гепатотоксичність оборотні.

Під час індукції ремісії гострого мієлобластного лейкозу у пацієнтів часто спостерігається період відносної аплазії кісткового мозку, що потребує проведення відповідної підтримуючої терапії.

Для запобігання гіперурикемії рекомендується рясне питво, при необхідності алопуринол та підлужування сечі.

Препарат може підвищувати ризик виникнення вторинних злоякісних новоутворень, а також нефропатії, що зумовлена ​​підвищенням утворення сечової кислоти.

У поодиноких випадках у деяких людей відзначається вроджений дефіцит ферменту тіопуринметилтрансферази (ТПМТ). Пацієнти з дефіцитом ТПМТ можуть бути більш схильні до швидкого розвитку мієлосупресії після призначення Пурі-Нетолу.

Також повідомлялося про можливий зв'язок між зниженою активністю тіопурінметилтрансферази та вторинною лейкемією та мієлодисплазією у осіб, які отримують Пурі-Нетол у комбінації з іншими цитотоксичними препаратами.

У період лікування будь-якого із статевих партерів рекомендується використовувати надійні методи контрацепції.

Необхідно бути обережними при маніпуляціях з таблетками Пурі-Нетолу, щоб уникнути забруднення рук або вдихання препарату.

Під час лікування і як мінімум протягом 3-х місяців після цього слід відмовитися від вакцинації живими вакцинами та уникати контактів з людьми, імунізованими живими вакцинами.

Передозування

Симптоми:негайні – нудота, блювання, анорексія, діарея; відстрочені – мієлосупресія, порушення функції печінки, гастроентерит.

Ризик передозування підвищується при одночасному прийомі алопуринолу.

Лікування:симптоматичне (ефективного антагоніста немає, гемодіаліз практично неефективний). У перші 60 хв після передозування можна застосовувати внутрішньо активоване вугілля.

Лікування має ґрунтуватися на клінічній картині або згідно з рекомендаціями національного токсикологічного центру.

Лікарська взаємодія

При сумісному застосуванні з лікарськими засобами, що блокують канальцеву секрецію (особливо з урикозуричними протиподагричними препаратами – пробенецид, сульфінпіразон, колхіцин) підвищується ризик розвитку нефропатії.

Вінкрістин та метотрексат підвищують (взаємно) активність та токсичність.

Алопуринол та азатіоприн знижують інтенсивність метаболізму меркаптопурину за рахунок блокади ксантиноксидази.

Підсилює дії непрямих антикоагулянтів, тим самим підвищуючи ризик розвитку кровотеч.

Препарати, що пригнічують кістковомозкове кровотворення (в т.ч. котримоксазол), цитостатики, а також променева терапія посилюють вираженість лейкопенії та тромбоцитопенії.

При одночасному застосуванні з глюкокортикостероїдами, азатіоприном, хлорамбуцилом, кортикотропіном, циклофосфамідом та циклоспорином підвищується ризик розвитку інфекції та вторинних пухлин (посилення імунодепресивної дії).

Одночасний прийом із доксорубіцином значно збільшує ризик розвитку гепатотоксичності.

Відзначається перехресна стійкість клітин до меркаптопурину та похідних тіогуаніну.

При одночасному призначенні препаратів, що інгібують тіопуринметилтрансферазу (наприклад, олсалазин, месалазин, сульфасалазин) – швидший розвиток мієлосупресії.

У поєднанні із живими вірусними вакцинами може викликати інтенсифікацію процесу реплікації вакцинного вірусу. Можливе посилення побічної дії вакцини та зниження вироблення антитіл у відповідь на введення як живих, так і інактивованих вакцин.

Умови зберігання препарату Пурі-Нетол

Список А. При температурі не вище 25°С у сухому захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату Пурі-Нетол

Термін придатності – 5 років. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.


Overall Rating 5
Написати відгук
Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис для того, щоб написати відгук.