ВИНКО Винбластин (Vinko Vinblastine)
- Виробники Kocak Farma
- Модель: Винбластин
- Наявність: В наявності
Активна речовина: вінбластин (vinblastine)
Лікарська форма
Вінбластин-ЛЕНС®
Ліофілізат д/пригот. розчину д/в/в введення 5 мг: фл. 1 шт.
Форма випуску, упаковка та склад препарату Вінбластин-ЛЕНС®
Ліофілізат для приготування розчину для внутрішньовенного введення 1 фл.
вінбластин 5 мг
5 мг – флакони (1) – пачки картонні.
Клініко-фармакологічна група: Протипухлинний препарат
Фармако-терапевтична група: Протипухлинний засіб, алкалоїд
Фармакологічна дія
Протипухлинний засіб. Механізм дії пов'язаний з блокадою тубуліна та зупинкою клітинного поділу у метафазі.
Фармакокінетика
Незначною мірою проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Зв'язування із білками плазми становить 75%. Біотрансформується у печінці з утворенням активних метаболітів. Переважно виводиться із жовчю, частково – нирками.
Показання до активних речовин препарату Вінбластин-ЛЕНС®
Лімфогранулематоз, неходжкінські лімфоми, герміногенні пухлини яєчка та яєчників, хоріокарцинома (резистентна до застосування інших хіміотерапевтичних препаратів), саркома Капоші, грибоподібний мікоз (генералізовані стадії), хвороба Леттеррочечівя , рак молочної залози (при неефективності інших методів лікування)
Режим дозування
Спосіб застосування та режим дозування конкретного препарату залежить від його форми випуску та інших факторів. Оптимальний режим дозування визначає лікар. Слід суворо дотримуватися відповідності лікарської форми конкретного препарату, що використовується, показанням до застосування та режиму дозування.
Встановлюють індивідуально, залежно від показань та стадії захворювання, стану системи кровотворення, схеми протипухлинної терапії.
Побічна дія
З боку центральної нервової системи та периферичної нервової системи: невропатія, неврити периферичних нервів, головний біль, депресія, судоми.
З боку системи кровотворення: лейкопенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія, анемія.
З боку травної системи: анорексія, нудота, блювання, біль у животі, паралітична непрохідність кишечника, запор, діарея, виразковий стоматит, геморагічний ентероколіт.
З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, розвиток інфаркту міокарда, порушення мозкового кровообігу, посилення симптоматики хвороби Рейно.
З боку дихальної системи: гостра дихальна недостатність, бронхоспазм.
З боку репродуктивної системи: азооспермія, аменорея.
Інші: алопеція, біль у кістках.
Протипоказання до застосування
Виражене пригнічення кістковомозкового кровотворення, вагітність, період грудного вигодовування, бактеріальні та вірусні інфекції, підвищена чутливість до вінбластину.
З обережністю
При попередній або одночасної мієлосупресивної та променевої терапії, при лейкопенії, тромбоцитопенії, ураженні печінки, у пацієнтів похилого віку.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Вінбластин протипоказаний для застосування при вагітності. У разі необхідності застосування під час лактації слід припинити грудне вигодовування.
При застосуванні жінок дітородного віку рекомендується використовувати надійні методи контрацепції.
В експериментальних дослідженнях встановлено тератогенний ефект вінбластину.
Застосування при порушеннях функції печінки
У пацієнтів із порушенням функції печінки підвищений ризик виникнення токсичних ефектів вінбластину.
Застосування при порушеннях функції нирок
Спеціальних обмежень при порушенні функції нирок немає.
Застосування у дітей
Можливе застосування у дітей за показаннями.
Застосування у пацієнтів похилого віку
З обережністю застосовувати у пацієнтів похилого віку.
особливі вказівки
З обережністю застосовують вінбластин у пацієнтів з вітряною віспою (в т.ч. нещодавно перенесеною або після контакту з хворими), герпесом, що оперізують, іншими гострими інфекційними захворюваннями, подагрою, нефролітіазом (в т.ч. в анамнезі). У пацієнтів із порушенням функції печінки підвищений ризик виникнення токсичних ефектів вінбластину.
З обережністю застосовувати на фоні лікування препаратами, які пригнічують активність ізоферменту CYP3A.
Максимальна депресія кровотворення (насамперед зниження кількості лейкоцитів у периферичній крові) досягається через 5-10 днів після припинення застосування вінбластину. Нормалізація кількості лейкоцитів у периферичній крові відзначається через 7-14 днів. Розвиток тромбоцитопенії (менше 200 000/мкл) найбільш ймовірний у пацієнтів, які отримували попередню протипухлинну або променеву терапію. Нормалізація числа тромбоцитів відзначається, як правило, через кілька днів після відміни вінбластину.
Ризик розвитку лейкопенії при застосуванні вінбластину підвищений у хворих на кахексію та виразкові ураження шкірних покривів, тому пацієнтам з вищевказаними станами його призначати не рекомендують. У пацієнтів з метастазами у кістковий мозок виражене зниження кількості лейкоцитів та тромбоцитів було відзначено після застосування вінбластину у середніх дозах. У цих випадках подальше застосування ня вінбластину не показано.
У процесі терапії слід контролювати активність трансаміназ печінки та ЛДГ, рівень білірубіну та концентрацію сечової кислоти у плазмі крові.
У період лікування не рекомендується проведення вакцинації пацієнтів та членів їх сімей.
Внутрішньооболонкове введення вінбластину може призвести до смерті. При випадковому попаданні у вічі може виникнути сильне запалення.
Лікарська взаємодія
Забороняється одночасне застосування препаратів, що мають нейротоксичну дію (в т.ч. ізоніазид, аспарагіназу).
При одночасному застосуванні з інгібіторами активності ізоферменту CYP3A можлива більш рання поява та/або посилення тяжкості побічних ефектів вінбластину.
При одночасному застосуванні з вінбластином можливе зниження концентрації фенітоїну в плазмі крові та зменшення його протисудомної активності, мабуть, за рахунок зменшення абсорбції, підвищення швидкості метаболізму та елімінації фенітоїну.
При одночасному застосуванні вінбластину у високих дозах з інтерфероном альфа-n1 можлива тяжка мієлодепресія.