Трулісіті 1,5 мг
- Виробники Elli Lilly
- Модель: Dulaglutid
- Наявність: в наявності
Трулиситі® (Trulicity) інструкція з застосування
Власник реєстраційного посвідчення: ELI LILLY and Company
Код АТХ: A10BJ05 (Дулаглутід)
Діюча речовина: дулаглутід (dulaglutide)
Лікарські форми
Трулиситі® Р-р д/п/к введення 0.75 мг/0.5 мл: шприц-ручки 4 шт. рег. №: ЛП-(001078)-(РГ-RU) від 27.07.22 - Безстроково Попередній рег. №: ЛП-003682 Р-р д/п/к введення 1.5 мг/0.5 мл: шприц-ручки 4 шт. рег. №: ЛП-(001078)-(РГ-RU) від 27.07.22 - Безстроково Попередній рег. №: ЛП-003682 Форма випуску, упаковка та склад препарату Трулиситі® Розчин для п/к введення прозорий, безбарвний.
0.5 мл дулаглутід 0.75 мг Допоміжні речовини: натрію цитрат дигідрат, лимонна кислота безводна, маннітол, полісорбат 80 (рослинний), вода д/і.
0.5 мл - шприци (1) - шприц-ручки (4) - пачки картонні.
Розчин для п/к введення прозорий, безбарвний.
0.5 мл дулаглутід 1.5 мг Допоміжні речовини: натрію цитрат дигідрат, лимонна кислота безводна, маннітол, полісорбат 80 (рослинний), вода д/і.
0.5 мл - шприци (1) - шприц-ручки (4) - пачки картонні.
Клініко-фармакологічна група: Парентеральний гіпоглікемічний препарат Фармако-терапевтична група: Гіпоглікемічний засіб - аналог глюкагоноподібного пептиду-1 (ГПП-1) Фармакологічна дія Механізм дії
Дулаглутід є агоністом рецепторів глюкагоноподібного пептиду 1 (ГПП-1) тривалої дії. Його молекула складається з двох ідентичних ланцюгів, зв’язаних дисульфідними зв’язками, кожна з яких містить аналог модифікованого людського ГПП-1, ковалентно зв’язаний з фрагментом важкої ланцюга (Fc) модифікованого людського імуноглобуліну G4 (IgG4) за допомогою невеликого поліпептидного ланцюга. Частина дулаглутіда, яка є аналогом ГПП-1, приблизно на 90% гомологічна нативному людському ГПП-1. Період напіввиведення (Т1/2) нативного людського ГПП-1 внаслідок розщеплення дипептидилпептидазою-4 (ДПП-4) та ниркового кліренсу становить 1.5-2 хв. На відміну від нативного ГПП-1 дулаглутід резистентний до розщеплення ДПП-4 та має великий розмір, що уповільнює абсорбцію та знижує нирковий кліренс. Такі особливості будови забезпечують розчинну форму та Т1/2 тривалістю 4.7 днів, завдяки чому препарат підходить для п/к введення 1 раз на тиждень. Крім того, молекула дулаглутіда була створена з метою зниження імунної відповіді, опосередкованої Fc-рецептором, та зниження імуногенного потенціалу.
Гіпоглікемічний ефект дулаглутіда обумовлений кількома механізмами дії ГПП-1. При підвищеній концентрації глюкози дулаглутід збільшує вміст внутрішньоклітинного циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ) в β-клітинах підшлункової залози, що призводить до збільшення секреції інсуліну. Дулаглутід пригнічує надмірну секрецію глюкагону у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу, що призводить до зниження виділення глюкози печінкою. Крім того, дулаглутід уповільнює швидкість порожніння шлунка.
Фармакодинаміка
У пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу, починаючи вже з першого введення, дулаглютід покращує контроль глікемії завдяки стійкому зниженню концентрації глюкози в крові натще, перед їжею та після прийому їжі, яке підтримується протягом тижня до введення наступної дози.
Фармакодинамічне дослідження дулаглютіда показало, що у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу спостерігалося відновлення першої фази секреції інсуліну до значень, спостережуваних у здорових осіб, що отримували плацебо, та покращення другої фази секреції інсуліну відповідь на в/в болюсне введення глюкози. У тому ж дослідженні також було показано, що при одноразовому введенні дулаглютіда у дозі 1,5 мг збільшувалась максимальна секреція інсуліну β-клітками підшлункової залози та покращувалась функція β-кліток у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу порівняно з плацебо.
Фармакокінетичний профіль і відповідний фармакодинамічний профіль дулаглютіда дозволяє вводити препарат 1 раз на тиждень.
Клінічна ефективність та безпека
Контроль глікемії
Безпеку та ефективність дулаглютіда оцінювали в ході 6 рандомізованих контрольованих досліджень III фази, в яких взяли участь 5171 пацієнт із цукровим діабетом 2 типу. З них 958 були у віці старше 65 років, із них 93 були у віці старше 75 років. Дані дослідження включали 3136 пацієнтів, які отримували дулаглютід, з них 1719 отримували дулаглютід у дозі 1,5 мг 1 раз на тиждень, а 1417 отримували дулаглютід у дозі 0,75 мг 1 раз на тиждень. У всіх дослідженнях дулаглютід забезпечував клінічно значуще покращення контролю глікемії, який оцінювали за глікованим гемоглобіном (HbA1c).
Монотерапія
Застосування дулаглютіда в монотерапії вивчали в ході клінічного дослідження з активним контролем тривалістю 52 тижні в порівнянні з метформіном. Ефективність дулаглютіда при застосуванні в дозах 1,5 мг або 0,75 мг 1 раз на тиждень перевершувала ефективність метформіну в дозі 1500-2000 мг/добу щодо зниження HbA1c, і значно більша кількість пацієнтів досягала цільового показника HbA1c <7,0% і <6,5% при застосуванні дулаглютіда в дозах 1,5 мг або 0,75 мг 1 раз на тиждень, ніж при застосуванні метформіну через 26 тижні.
Частота задокументованих випадків симптоматичної гіпоглікемії при застосуванні дулаглютіда в дозах 1,5 мг або 0,75 мг 1 раз на тиждень та при застосуванні метформіну складала 0,62; 0,15 і 0,09 епізодів/пацієнт/рік відповідно. Випадків важкої гіпоглікемії при застосуванні дулаглютіда не спостерігалося.
Терапія в комбінації з метформіном
Безпеку т
а ефективність дулаглютіда оцінювали в плацебо-контрольованому та активно-контрольованому клінічному дослідженні (сітагліптин 100 мг/добу) тривалістю 104 тижні, в якому всі препарати застосовували в комбінації з метформіном. Застосування дулаглютіда в дозах 1,5 мг або 0,75 мг 1 раз на тиждень протягом 52 тижнів призводило до більшого зниження HbA1c порівняно із застосуванням сітагліптину, при цьому значно більша кількість пацієнтів при застосуванні дулаглютіда досягала цільового показника HbA1c <7,0% і <6,5%. Ці ефекти зберігалися до кінця дослідження (104 тижні).
Частота задокументованої симптоматичної гіпоглікемії при застосуванні дулаглютіда в дозах 1,5 мг або 0,75 мг 1 раз на тиждень та при застосуванні сітагліптину складала 0,19; 0,18 і 0,17 епізодів/пацієнт/рік відповідно. Випадків важкої гіпоглікемії при застосуванні дулаглютіда не спостерігалося.
Безпеку та ефективність дулаглютіда також оцінювали в ході активно-контрольованого дослідження порівнянно з застосуванням ліраглютіда в дозі 1,8 мг/добу (початкова доза 0,6 мг/добу; після 1 тижня дозу підвищували до 1,2 мг/добу, а потім на 2 тижні - до 1,8 мг/добу) тривалістю 26 тижнів; обидва препарати застосовували в поєднанні з метформіном. Застосування дулаглютіда в дозі 1,5 мг 1 раз на тиждень призводило до порівняльного зниження HbA1c і кількості пацієнтів, які досягли цільового показника HbA1c <7,0% і <6,5%, порівняно з терапією ліраглютідом.
Повну інструкцію шукайте в упаковці препарату.