Фазлодекс (Faslodex) 250мг 250МГ/5МЛ 5МЛ ШПР. №2
- Виробник: Astra Zeneca
- Модель: Фулвестрант
- Наявність: В наявності
Власник реєстраційного посвідчення:
ASTRAZENECA UK, Limited (Велика Британія)
Вироблено та розфасовано:
VETTER PHARMA-FERTIGUNG, GmbH & Co.KG (Німеччина)
Код ATX: L02BA03 (Фулвестрант)
Активна речовина: фулвестрант (fulvestrant)
Лікарська форма
Фазлодекс®
Розчин д/в/м введення 250 мг/5 мл: шприц 2 шт. у компл. з 2 голками стерильними
Форма випуску, упаковка та склад препарату Фазлодекс®
Розчин для внутрішньовенного введення прозорий, від безбарвного до жовтого кольору, в'язкий.
1 мл
1 шприц (5 мл)
фулвестрант
50 мг
250 мг
Допоміжні речовини: етанол (96%), бензиловий спирт, бензилбензоат, рицини звичайного насіння олія.
5 мл - шприци скляні (2) у комплекті з двома запечатаними безпечними стерильними голками SafetyGlide™ - упаковки коміркові контурні (1) - пачки картонні з контролем першого розтину.
Клініко-фармакологічна група: Антиестрогенний препарат із протипухлинною дією
Фармако-терапевтична група: Протипухлинний засіб, антиестроген
Фармакологічна дія
Протипухлинний препарат, антиестроген. Фулвестрант є конкуруючим антагоністом рецепторів естрогену. За рівнем афінності до рецепторів можна порівняти з естрадіолом. Фулвестрант блокує трофічну дію естрогенів, не виявляючи власної естрогеноподібної активності. Механізм дії пов'язаний із придушенням активності та деградацією естрогенових рецепторів.
Також фулвестрант достовірно знижує експресію прогестерону-рецепторів. Фулвестрант не має стимулюючого ефекту на ендометрій у жінок у постменопаузі. Ефекти тривалої терапії фулвестрантом на ендотелій у постменопаузі не встановлені. Також немає даних з морфології ендометрію.
Даних про вплив тривалого застосування фулвестранту на кісткову тканину немає.
Фармакокінетика
Всмоктування та розподіл
Після внутрішньом'язової ін'єкції фулвестрант повільно всмоктується, досягаючи Cmax у плазмі приблизно через 7 днів. Абсорбція продовжується більше 1 місяця, тому при щомісячних ін'єкціях відбувається приблизно 2-кратна кумуляція препарату.
Css в плазмі встановлюється приблизно після 6-ти щомісячних ін'єкцій, при цьому основна частина кумуляції досягається після 3-4 ін'єкцій.
Після внутрішньом'язової ін'єкції експозиція приблизно пропорційна введеній дозі (в інтервалі доз від 50 до 250 мг).
При рівноважному стані вміст фулвестранту в плазмі коливається у відносно вузьких межах - максимальні та мінімальні показники відрізняються приблизно у 2-3 рази.
Фулвестрант характеризується екстенсивним та швидким розподілом. Великий здається Vd (від 3 до 5 л/кг) у рівноважному стані передбачає переважно екстраваскулярний розподіл.
Зв'язування із білками плазми становить 99%. Головні компоненти зв'язування включають фракції ЛПДНЩ, ЛПНЩ та ЛПЗЩ. Роль зв'язуючого статеві гормони глобуліну не встановлено.
Метаболізм
Метаболізм фулвестранту включає комбінації безлічі потенційних шляхів біотрансформації, аналогічних механізмам метаболізму ендогенних стероїдів (включають метаболіти 17-кетон, сульфон, 3-сульфат, 3- та 17-глюкуронід). Ідентифіковані метаболіти менш активні або рівні за активністю фулвестранту. CYP3A4 є єдиним ізоферментом, який бере участь в окисленні фулвестранту. Проте видається, що in vivo переважає біотрансформація без участі ізоферментів Р450.
Виведення
T1/2 становить 50 днів.
Фулвестрант переважно виводиться з калом; із сечею виводиться менше 1% активної речовини.
Фармакокінетика в особливих клінічних випадках
Фармакокінетичний профіль фулвестранту не залежить від віку (в діапазоні 33-89 років), маси тіла (40-127 кг) та расової приналежності.
Легкі та помірні порушення функції нирок не мають клінічно значущого впливу на фармакокінетику фулвестранту.
Дослідження фармакокінетики фулвестранту у пацієнтів з порушеннями функції печінки не проводилося.
Показання для застосування. Фазлодекс®
місцево-поширений або дисемінований рак молочної залози з позитивними рецепторами естрогенів у жінок у постменопаузі при прогресуванні після або на фоні терапії антиестрогенами.
Режим дозування
Препарат вводять в/м шляхом повільної (протягом 1-2 хв) ін'єкції. Вміст 2-х шприців послідовно вводиться у праву та ліву сідничні області.
Для дорослих жінок (включаючи літній вік) рекомендована доза становить 500 мг 1 раз на місяць. У перший місяць терапії – 500 мг 2 рази на місяць (друге введення – через 2 тижні після першого введення препарату).
У разі легких або помірно виражених порушень функції нирок (КК 30 мл/хв) корекції дози не потрібно. Безпека та ефективність препарату у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок (КК<30 мл/хв) не встановлено.
Застосування препарату Фазлодекс у пацієнтів з легкими або помірними порушеннями функції печінки не потребує корекції дози, проте потребує обережності. Безпека та ефективність препарату у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції печінки не встановлені.
Правила застосування та поводження з препаратом
Не можна автоклавувати голку, що входить до комп'ютералект із препаратом! Торкатися голки під час її використання не можна.
Вийняти скляний корпус шприца з контурної коміркової упаковки та переконатися у відсутності пошкоджень. Розірвати зовнішнє впакування безпечної голки (SafetyGlide). Зламати перемичку білої пластикової кришки наконечника шприца та видалити кришку з прикріпленою гумовою заглушкою наконечника.
Обертальним рухом закріпити голку на наконечнику шприца. Зняти футляр голки строго за напрямом, щоб не пошкодити кінчик голки. Візуально оцінити стан розчину для парентерального введення щодо відсутності частинок та зміни кольору перед його використанням. Видалити зайві бульбашки газу із шприца.
Повільно ввести розчин у сідничний м'яз протягом 1-2 хв. Для зручності площина скосу кінчика голки відповідає важелю на пристрої безпеки.
Після вилучення голки з сідничного м'яза негайно активувати захисний пристрій голки, натискаючи на важіль з переведенням його в крайнє переднє положення, поки кінчик голки не буде повністю закритий. При активації захисного механізму можливі мінімальні бризки рідини, які можуть залишатися на голці після ін'єкції. Візуально переконатися, що важіль переведений у крайнє положення та кінчик голки повністю закритий. Якщо захисний пристрій голки не вдається активувати, негайно помістіть голку у стандартний контейнер для голок.
Для максимальної безпеки слід виконувати всі маніпуляції однією рукою на відстані від себе та оточуючих.
Побічна дія
Визначення частоти побічних реакцій: дуже часто (>10%); часто (>1-≤10%); рідко (>0.1-≤1%).
З боку травної системи: дуже часто – нудота, підвищення активності печінкових ферментів (АЛТ, АСТ, ЛФ); часто – блювання, діарея, анорексія.
З боку серцево-судинної системи: часто – відчуття жару (припливи), тромбоемболія.
Дерматологічні реакції: часто – висип.
Місцеві реакції: дуже часто – реакції у місці введення препарату.
З боку сечостатевої системи: часто – інфекції сечовивідних шляхів.
Алергічні реакції: часто – набряки, кропив'янка.
Інші: дуже часто – астенія; часто – головні болі.
Протипоказання до застосування
виражені порушення функції печінки;
вагітність;
період лактації;
дитячий вік до 18 років;
підвищена чутливість до фулвестранту або до будь-якого іншого компонента препарату.
З обережністю призначати препарат при порушеннях функції нирок та печінки.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Препарат протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.
Застосування при порушеннях функції печінки
З обережністю призначати препарат при легких та помірно виражених порушеннях функції печінки. Протипоказаний при виражених порушеннях функції печінки.
Застосування при порушеннях функції нирок
У разі легких або помірно виражених порушень функції нирок (КК 30 мл/хв) корекції дози не потрібно. Безпека та ефективність препарату у пацієнтів з вираженими порушеннями функції нирок (КК<30 мл/хв) не встановлено. Рекомендується бути обережним при використанні Фазлодекса у пацієнтів з вираженими порушеннями функції нирок (КК<30 мл/хв).
Застосування у дітей
Даних з безпеки та ефективності у дітей та підлітків немає.
особливі вказівки
Лікування препаратом Фазлодекс слід проводити тільки під наглядом лікаря, який має досвід застосування протипухлинних препаратів.
З обережністю рекомендується застосовувати Фазлодекс у пацієнтів з легкими або помірними порушеннями функції печінки.
Рекомендується бути обережним при використанні Фазлодекса у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок (КК<30 мл/хв).
Враховуючи спосіб застосування препарату, рекомендується бути обережним при застосуванні препарату Фазлодекс у пацієнтів зі схильністю до кровотеч, з тромбоцитопенією або у пацієнтів, які приймають антикоагулянти.
Тромбоемболії у жінок із поширеним раком молочної залози спостерігаються часто. Це необхідно брати до уваги при призначенні препарату Фазлодекс пацієнтам з ризиком тромбоемболії.
Ефекти тривалого застосування фулвестранту на кісткову тканину не встановлені. З огляду на механізм дії фулвестранту не можна виключити потенційний ризик розвитку остеопорозу.
Фазлодекс не можна змішувати з іншими лікарськими препаратами.
Використання в педіатрії
Даних щодо безпеки та ефективності у дітей та підлітків немає.
Вплив на здатність до керування транспортними засобами та механізмами
Вплив препарату Фазлодекс на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами незначний. Пацієнтам з симптомами астенії необхідно бути обережними при керуванні автомобілем або іншими механізмами.
Передозування
Випадки передозування у людини невідомі. В експериментальних дослідженнях на тваринах при введенні фулвестранту у високих дозах спостерігалися тільки ефекти, безпосередньо або опосередковано пов'язані з антиестрогенною активністю.
У разі передозування рекомендується симптоматична терапія.
Лікарська взаємодіяЗа результатами дослідження клінічної взаємодії з мідазоламом фулвестрант не пригнічує активність CYP3A4. Дані in vitro свідчать, що фулвестрант не впливає на активність CYP1A2, 2С9, 2С19 та 2D6. Можливе пригнічення активності CYP2A6, 2С8 та 2Е1 не оцінювалося.
У дослідженні клінічної взаємодії з рифампіцином (індуктор CYP3A4) та кетоконазолом (інгібітор CYP3A4) не виявлено клінічно значущих змін кліренсу фулвестранту. Тому при призначенні фулвестранту в комбінації з індукторами або інгібіторами CYP3A4 корекція дози не потрібна.
Умови зберігання препарату Фазлодекс®
Препарат слід зберігати у недоступному для дітей місці, захищеному від світла, при температурі від 2° до 8°C.
Термін придатності препарату Фазлодекс®
Термін придатності – 4 роки.
Умови реалізації
Препарат відпускається за рецептом.